Odpadní teplo

Energetická úspora nemusí být nutně otázkou utáhnutých opasků a snížené spotřeby. Stačí efektivněji využívat stávající zdroje. Odpadní teplo představuje ekologickou a levnou energii.

Jak využít odpadní teplo

Technologické stavby produkují velké množství nevyužitého odpadního tepla, které odvádí do vlastního okolí. V tom lepším případě jde o pasivní chlazení (teplo je odvedeno do vzduchu nebo vody). Poměrně četné jsou ale i situace, kdy se na jedné straně průmyslového areálu využívají chillery pro aktivní dochlazování technologické vody či klimatizaci přes vzduchotechniku a na té druhé se vytápí plynovými kotly (administrativní část budovy).

Nenechte si teplo uletět komínem. Nabízíme chytré řešení, které přináší ten největší energetický užitek i ekonomickou návratnost, a zároveň nejmenší zátěž pro přírodu. Každý projekt řešíme individuálně. Záleží na mnoha faktorech. Množství tepla, médiu, které jej přenáší (vzduch, voda apod.), období v roce, kdy je teplo k dispozici, technologické potřebě objektu i ceně jednotlivých komodit (plyn, elektřina).

Váš současný stav rádi zdarma vyhodnotíme. Poté se postaráme o důkladný audit a vytvoříme schéma úprav stávající nebo nové technologie včetně finální cenové nabídky.

Vybraná reference

Využití odpadního tepla v rámci objektu sídla firmy, Zlín – Tepelné čerpadlo IVT Greenline D43, systém voda-voda. Využívá se voda, která slouží pro chlazení datového centra (serverovny) o teplotním spádu 18/13 (to znamená přívodní voda do tělesa o teplotě 18 °C a výstupní voda o teplotě 13 °C). Čerpadlo má při tomto teplotním spádu výkon 60 kW a slouží jako primární zdroj topné vody a teplé užitkové vody pro celý objekt Sila. Teprve v případě, že výkon čerpadla nedostačuje, zajistí dochlazení vody chillery na střeše budovy.

Máte zájem nebo jakýkoli dotaz?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se Vám s nabídkou řešení na míru pro Vás.

[forminator_form id="228040"]

Nebo volejte zdarma

nonstop zákaznická linka: 
848 100 200