Servis a opravy FVE

Dlouhodobě se zabýváme servisem malých i velkých fotovoltaických elektráren.

Servisní služby od nwt

Díky letitým zkušenostem s výstavbou fotovoltaických elektráren vám můžeme nabídnout kompletní servis – od výměny pojistek ve střídači přes kontroly a revize až po rozsáhlé opravy velkých solárních parků. Součástí naší práce je také termovizní diagnostika fotovoltaických panelů a střídačů, včetně VA diagnostiky modulů. Naši technici jsou tu pro vás 7 dní v týdnu – připraveni kdykoliv zasáhnout. Všechny námi spravované objekty jsou napojeny na naše dohledové centrum 24/7, díky kterému budeme mít o vaší fotovoltaické elektrárně neustálý přehled.

Co nabízíme:

  • Dohledové centrum s provozem 24/7
  • Revize elektroinstalace (střešních i polních fotovoltaik)
  • Opravy elektroinstalace, střídačů, fotovoltaických panelů
  • Opravy ostatních technických i konstrukčních prvků fotovoltaických elektráren
  • Diagnostiku fotovoltaických panelů a měničů
  • Termodiagnostiku a měření V/A charakteristiky (výkonová kontrola)
  • Pravidelné periodické kontroly solárních parků
  • Zajištění legislativních povinností, fakturaci a výkaznictví
  • Řešení reklamací vůči dodavatelům nebo výrobcům různých komponent
  • Servis a služby jak v České, tak ve Slovenské republice

Aktuálně servisujeme 110 objektů o instalovaném výkonu vyšším než 55 MW.

Jedná se o instalace v rozpětí 16 kWp – 4,6 MWp. Působíme v České i Slovenské republice.

Proč je důležitý servis FVE?

Aby byla elektrárna efektivní, je nutné o ni adekvátně pečovat a dodržovat pravidelné servisní prohlídky. Díky pravidelné kontrole konstrukční části lze předejít uvolnění panelu a zabránit případným škodám na majetku či zdraví osob. Kontrola jističů, pojistek a svorek slouží jako ochrana před vznikem přechodového odporu, který produkuje teplo a může způsobit požár.

Pravidelné vyhodnocování výroby napomáhá k optimalizaci chodu elektrárny tak, aby dosahovala maximální efektivity. Správnou funkci panelu lze ověřit např. prostřednictvím termovizní zkoušky, která dokáže odhalit vady na jednotlivých článcích panelu. Jeden vadný článek totiž může negativně ovlivnit výkon celé série. Pravidelná servisní údržba je mnohdy vyžadovaná financujícími institucemi jako záruka péče o jejich investici.

Máme bohaté zkušenosti se zařízeními s instalovaným výkonem vyšším jak 4,5 MW, ale stejně tak dobře se dokážeme postarat o vaši rodinnou střešní instalaci.

3

\

bioplynové stanice

\

fotovoltaické elektrárny

Jak funguje servisní dohledové centrum?

Servisní dohledové centrum OZE přebírá technologický a bezpečnostní dohled pro fotovoltaické elektrárny a bioplynové stanice. Dohled probíhá nepřetržitě – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. V rámci dohledu OZE má tým pracovníků na starosti predikci nadcházejících závad, optimalizaci výkonu FVE a BPS systémů, řešení pojistných událostí, komunikaci s dispečinkem distribuční soustavy a řadu dalších činností, které bezprostředně souvisí s bezproblémovým chodem fotovoltaické elektrárny či bioplynové stanice.

Jak často je nutné provádět pravidelné kontroly?

Pravidelné kontroly u elektráren do 50 kW je vhodné provádět alespoň 2x ročně. U větších zdrojů pak čtvrtletně či měsíčně. Ke každé fotovoltaické elektrárně přistupujeme individuálně a respektujeme požadavky provozovatele. V případě poruchy jsou reakční časy již od 2 hodin, v závislosti na rozsahu závady. Nedostatky zjištěné při pravidelných prohlídkách jsou odstraňovány zpravidla ihned, případně v nejbližším možném termínu. Naším primárním cílem je udržitelnost projektu po celou dobu jeho životnosti.

Máte zájem nebo jakýkoli dotaz?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se Vám s nabídkou řešení na míru pro Vás.

[forminator_form id="228034"]

Nebo volejte zdarma

nonstop zákaznická linka: 
848 100 200